Depozyt Elektroniczny


Cel:
Było to dawno i wówczas było nowością. Obecnie zaginęło w wielu rozszerzeniach i formach. To była iskierka,teraz jest już buchajšcy ogień. Dodam jeszcze, że wiele było też iskierek i wielu ludzi je przesłało. I dobrze. nie jest ważne kto był pierwszy, czy kto ile zrobił. Ważne jest, że mam juz w swojej firmie jednš drukarke fiskalnš, która kopie ma w formie elektronicznej. I o to chodziło. I wszystkim za to dziękuję :-). A poniższe to już historia 1. Rzeczywiste odciążenie przedsiębiorców od uciążliwego i kosztownego przechowywania danych w formie papierowej.
2. Ochrona środowiska poprzez znaczne zmniejszenie zużycia panieru przez firmy i instytucje
3. Zmobilizowanie społeczeństwa do działania, a nie do gadania. To co, że wiemy co nas boli. Należy znaleźć rozwiązane i sukcesywnie je wprowadzać w życie i nie jest ważne, że inni też to mogą robić. Ważne by ich znaleźć i ewentualnie współpracować pod warunkiem efektywności i obiektywności strony.
4. Poszukiwanie wśród społeczeństwa dodatkowych możliwości do których ustawa może służyć i przygotowanie pola do realizacji, jak również może znajdzie się lepsze rozwiązanie.
5. Praca wielotorowa w celu wypracowania najlepszego rozwiązania. Poszukiwania alternatyw i zagrożeń by ustawa żyła i była lepiej wykorzystana przez społeczeństwo.  

 Założenia:
1. Stworzenie formy akceptowalnej przez organy państwowe do przechowywania dokumentów różnego typu w formie elektronicznej
2. Forma ma być otwarta dla różnych rodzajów i dziedzin, gwarantująca bezpieczeństwo i niezmienność
3. Powinny być zachowane możliwości dobrowolnego przejścia na formę elektroniczną  

Należy:
1. Stworzyć definicję i wyszukać odpowiednie ustawy do nowelizacji i je poprawić - Definicja " Depozyt elektroniczny - forma przechowywania danych wymaganych przez zleceniodawcę, a przechowywanych przez instytucję dającą gwarancje ich nienaruszalności i niezmienności przez określony wymagany okres czasu.
2. Odnaleźć wszelkie dokumenty konieczne do przechowywania właściwe do formy elektronicznej - Obecne formy - Dokumenty fiskalne (faktury, zapisy kas rejestrujących, dane księgowane, prace naukowe... Formy wymagające głębszego zastanowienia - dokumenty osobowe pracownika (zbyt długi okres i zbyt częsta konieczność dostępu do danych), recepty ( możliwość manipulacji i niewłaściwego wydania leku, niebezpieczeństwo wyeliminowania czynnika ludzkiego) ...
3. Informować społeczeństwo o idei i postępach by przedsiębiorcy rozpoczęli już myślenie o programach i urządzeniach pomocnych w przetwarzaniu i przechowywaniu danych.  

Baza:
Prawo o notariacie - Ustrój Notariatu  

Osoby zaangażowane do pracy nad ustawą :
  • Janusz Lewandowski - eurodeputowany
  • Jacek Przetocki - notariusz, opiniodawca podpisu elektronicznego ze stron notariatu (reprezentant notariatu z Gdańska)
  • Jarosław Waśniewski - pracownik naukowy m. in. Uniwersytetu Gdańskiego
  • Adam Korpysz - przedstawiciel środowiska studenckiego
  • Stanisław Kalicki - przedsiębiorca

Proszę zapoznaj się ze szczegółami ustawy

Design downloaded from free website templates.