O Fundacji
Posiadamy 1%
KRS
0000 31 56 82


Statut

Fundacja "Już Pomagam" powstała dnia 18.09.2008 w wyniku spotkania czwórki pasjonatów. Kierunki naszej działalności wynikają z pasji założycieli Fundacji.
Przygotowaliśmy projekty ustaw, mających na celu poprawienie ""byków prawnych"" utrudniających niejednokrotnie normalną egzystencję młodym przedsiębiorstwom. Jednym z nich jest inicjatywa Depozytu Elektronicznego, która znalazła swój epilog na sali polskiego Sejmu.
Zrealizowaliśmy serię szkoleń dla Policji, Straży Miejskiej, psychologów i pedagogów z zakresu prezciwdziałania narkomanii na terenie Gdańska. Współuczestniczyliśmy w tworzeniu gdańskiego Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.
Zorganizowaliśmy Dni Sąsiada 2009 na gdańskiej Zaspie oraz inaugurację sezonu hokejowego 2009/2010 zespołu Stoczniowca Gdańsk. Prowadzimy szkolenia z zakresu komunikacji bez przemocy, asertywności, typów osobowości, obsługi klienta i negocjacji. .


Członkowie:


Fundator i Kanclerz Fundacji - Stanisław Kalicki
O sobie: Ukończyłem Wyższą Szkołę Morską z tytułem mgr inż.mechanika okrętowego (obecnie AM) i WSAiB w Gdyni z tytułem mgr zarządzania gospodarczego. Mam wspaniałą żonę i czworo kochanych dzieci. Najstarsze ma 22 lata, a najmłodsze skończyło 8.Po studiach pracowałem na statkach handlowych zaczynając od stanowiska motorzysty. Jako drugi oficer mechanik zrezygnowałem z tego zawodu. Ważniejsza jest dla mnie rodzina. Próbowałem w życiu różnych zawodów aż udało mi się uruchomić działalności gospodarczą. Pracuję i daję pracę innym. Wspóltworzyłem Fundację Zdrowia ESCO gdzie jestem wiceprezesem, Stoawrzyszenie pomocy dzieciom chorym na choroby nowotworowe "Pomóż dziecku wyzdrowieć", Stowarzyszenie sympatyków Fun Clab Stoczniowca Gdańsk. Kolekcjonuję meteoryty. Już miałem kilka ich wystaw w Trójmieście. Prezentowałem je na Bałtyckim Festiwalu Nauki przez kolejne 5 lat na zaproszenie Instytutu Geologii Ziemi. Trochę biegam. Fascynujące są zmagania na ostatnich 10-cu kilometrach maratonu a także sama końcówka, ostatnie 100m. Jak mam okazję to gram w squsha, pływam na desce windsurfingowej, ale to wymaga czasu, a zaliczam się raczej do pracoholików :-). Urlop spędzam raczej pod żaglami. W zeszły, roku opłynąłem przylądek Horn. Mam wiele pomysłów, które zrealizowałem i do relaizacji. Z ostatnich, głośniejszych to Fontanna Fitness oraz pomosty dla wędkarzy.Przewodniczący Rady Fundacji - Katarzyna Kownacka-Nowaczek
Socjolog, Psycholog Sportu. Twórca oraz koordynator wielu projektów społecznych, Główny Specjalista w zakresie rewitalizacji zdegradowanych dzielnic Gdańska. Uwielbia dzieci, żelki Haribo i przeróżne ciastka.

Członek Rady Fundacji - Aleksander Nowaczek
Ekonomista, absolwent Ekonomii UG i zarządzania WSSE w Gdańsku, certyfikowany auditor wiodący systemów zarządzania jakością.
Trener zarządzania, komunikacji i technik sprzedaży. - członek zespołu ProEgo Training. Organizowanie szkoleń to moja życiowa pasja - uwielbiam obserwować, jak ludzie odkrywają w sobie swój własny potencjał. Ja jestem tylko katalizatorem zmian, których twórcami są uczestnicy szkoleń. Moim zadaniem jest tylko zachęcić ich, żeby spróbowali.
Mediator, członek Polskiego Centrum Mediacji. Sztuka komunikacji zanikła już dawno - ustąpiła miejsca sztuce wojny. Staram się pytać zwaśnione strony, czy ofiary wojny są warte powodów, dla których chcą ją wywołać. Na szczęście wówczas często przychodzi refleksja, że wskutek wojny giną ludzie - a w wyniku używania języka miłości - ludzie się rodzą ;)"

W wolnych chwilach kibic i redaktor portalu HOKEJ.NET. Miłośnik serialu "Przez 24 godziny". Walczy z miłością do czekolady i lodów - bez powodzenia.


Wicekanclerz - Adam Korpysz
Absolwent Politologii na Uniwersytecie Gdańskim, wieloletni Honorowy Dawca Krwi i działacz społeczny Strona Internetowa Adama Korpysza
Design downloaded from free website templates.